מערכות להנפקת מסמכים חשבונאיים לעסקים קטנים בענן- השוואה ומסקנות


לא פעם אני רואה שאלות בקבוצות עסקיות- איזה מערכת הכי נוחה להנפקת חשבוניות/קבלות/הצעות מחיר?

מה היתרונות לכל מערכת ומה החסרונות?

אז ניסיתי לסכם- במסגרת העבודה עם לקוחות שונים אני עובדת גם עם מערכות הנפקת מסמכים חשבונאיים שונות. ולא סתם אני לא כותבת "מערכות הנהלת חשבונות" פשוט כי לא כולן כאלה.

לעצמאיים קטנים לרב אין צורך במערכות מלאות ויש הגיון רב בשימוש במערכת הנפקת מסמכים חתומים דיגיטלית- בסיסית ,קלה וזולה ולרב כן מספקת יכולות ניהול מידע כלשהן. כמובן שיש עסקים שכן צריכים מערכות יותר מלאות ולכן הכנסתי להשוואה גם מערכת אחת כזו. כל המערכות הן כאלו המאפשרות עבודה ב"ענן" כי לתפיסתי זה מקל מאוד את ניהול העסק- אפשר להנפיק קבלות לכל לקוח בכל מקום. אפשר להעסיק עוזרת אישית שתשב בבית שלה ותעבוד עבורכם בלי להתקין תוכנות כבדות ויקרות או חיבור מרוחק יקר- ולכן אני מכירה את המערכות האלה- כי זו דרך עבודתי. ערכתי פה השוואה של 4 חבילות הבסיס של מערכות איתן יצא לי לעבוד (ניתן כמובן לקבל חבילות משודרגות יותר לפי צרכי כל עסק) - הטבלה מסכמת את הרב ובסוף יש סיכום קצר על כל מערכת ולמי היא מומלצת.

לא נכנסתי להשוואה לגבי סליקה- כולן מאפשרות את זה בצורה כזו או אחרת ופרטתי את זה בפוסט אחר

לסיכום ריווחית תוכנת הנה"ח מלאה.

מתאימה לעסקים גדולים או שצפויים להיות גדולים מאפשרת ניהול ספרים מלא בתוך התוכנה, "מכובדת". יקרה יותר, פחות גמישה לעיצובים.

מוכרת היטב במשרדי רואי החשבון ולכן התממשקות טובה איתם.

מומלצת לעסקים שצפוי שיגדלו, לחברות בע"מ, למי שאין לו צורך בתוכנה עם גישה מנייד ולא עובד במחשבים מרובים המצריכים הגדרות מחדש.

לא מאפשרת גישה מסמארטפון/טאבלט חשבונית ירוקה תוכנת הפקת מסמכים ולא תוכנת הנה"ח. זולה והעסקה הכי משתלמת, מאוד גמישה במלל האפשרי ובהתאמתו (מאפשרת מלל רב בגוף ההצעה, טקסטים קבועים שונים בין סוגי מסמכים וכו'), מספר עיצובים סביר ויכולת העלאת לוגו, חתימה ועוד.

לא מחייבת לנהל פריטים. אין ניהול מלאי בילט אין. אינטואיטיבת, נוחה, ומאפשרת עבודה מנייד. דוחות מוגבלים ושירות רק בכתב (אך מאוד יעיל).

מומלצת למי שעובד הרבה עם הצעות מחיר והזמנות בהם יש צורך לפרט את מהות המוצר/ההצעה. יש גישה מנייד וטבלט לאתר רספונססיבי נח. מתוכננת (כבר הרבה זמן) אפליקציה invoice4u תוכנת הפקת מסמכים ולא הנה"ח. מחיר זול יחסית , גמישות גדולה יחסית בעיצוב המסמך (לוגו, צבעים) אך אין גמישות בתוך המסמך. דוחות וניהול מלאי סבירים אך לא מלאים. מומלצת למי שמנפיק מעט מסמכים בחודש יש גישה מנייד וטבלט לאתר רספונססיבי נח accountbook הנה"ח בסיסית ולא מלאה אך יותר מרק תוכנה להנפקת חשבוניות. מחיר יחסית זול.

מתממשקת באופן מלא עם תוכנת ט.מ.ל בה הרבה רואי חשבון עובדים. דוחות רבים יחסית. לא גמישה בעיצוב כמעט (למעט לוגו בעצם אין גמישות- אין מקום למלל בהצעות מחיר, אין טקסטים קבועים שונים בין סוגי מסמך).

קצת מיושנת בממשק לא עדכני. מומלצת אם רואה החשבון רוצה התממשקות למערכת שלו בקלות ולמי שצריך דוחות טובים על מלאי/הכנסות ועוד. יש גישה מניד וטבלט לאתר רספונססיבי באופן אישי עובדת עם חשבונית ירוקה. נהנית גם לעבוד עם ריווחית עבור עסקים גדולים יותר. מקווה שתמצאו את מה שנכון לעסק שלכם כי כמו תמיד- אין מערכת מושלמת וצריך התאמה לצרכים שלכם

שימו לב הנתונים נכונים ליולי 2016

להרשמה לבלוג

הניהול העסקי

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square