ווטסאפ עסקי


ווטסאפ עסקי נמצא בסביבה כבר כמה חודשים- כרגע לאנדרואיד בלבד. המון בעלי עסקים לא בטוחים מה זה נותן להם והאם זה כדאי.

ניסיתי בעצמי ויש לי כמה תובנות:

בשורה התחתונה- כן, זה כדאי. כרגע זה חינמי אז אין פה סיכון כלכלי. מניחה שבעתיד יהיה תמורת תשלום.

ווטסאפ עסקי היא אפליקציה נפרדת לחלוטין מהווטסאפ הרגיל. אפשר לחבר אליה את הנייד שלכם- אבל אז הווטסאפ הרגיל לא יעבוד. ניתן להעביר את כל היסטוריית הצ'ט מהווטסאפ הרגיל. בעת ההתחברות הראשונית לווטסאפ עסקי האפליקציה תשאל אתכם האם לייבא. חשוב להקליד כן כי זה מהלך שאפשרי רק בהגדרה הראשונית. חשוב מאד לעשות גיבוי ממש לפני המעבר כדי שזה "יתפוס". אבל..... אם תרצו לבטל את העסקי ולחזור לרגיל- אי אפשר להעביר מה שהיה בעסקי לרגיל. אם תחברו מספר אחר- אשר לעבוד עם שתיהן. ניתן לחבר מספר נייח- זה רק דורש שבעת החיבור הראשוני של האפליקציה תהיו ליד הנייח+ תבקשו את קוד האימות בשיחה ולא בהודעת סמס. במצב כזה יהיו לכם 2 אפליקציות בנייד שלכם- הווטסאפ הרגיל שמחובר למספר הנייד שלכם. והווטסאפ העסקי שיהיה על מספר נייח אבל כאמור- קיים במכשיר שלכם ולא בשום מקום אחר..... קחו בחשבון שזה מספר שחשוף ללקוחות ככה שאם זה הבית שלכם- אולי עדיף שלא.... אבל אם יש לכם מספר נייח בעסק זה נח מאד לקשר אליו. כמובן שווטסאפ עסקי עובד נהדר בגרסא הוובית- אל חשש...

אז למה זה כדאי?

  • יש בווטסאפ העסקי פרופיל עסק. אתם יכולים לשים שם תמונה, מיקום, שעות פתיחה, אתר, מייל.

  • יש אפשרות להודעת ברכה ללקוחות שלא היו בקשר איתך במשך 14 יום (לא ניתן לשנות את ההגדרה של כמה ימים... זה קצת מבאס מניחה שעם הזמן יצאו גרסאות שיאפשרו את זה)

  • ניתן להגדיר עד 50 "תגובות מהירות- אלו הודעות שאתם מוצאים את עצמכם כל הזמן כותבים.... אז יש דרך לשלוח אותן אוטומטית מבלי לעשות כל פעם העתק הדבק.....

  • הודעות "לא זמין"- ניתן להגדיר האם תרצו לשלוח הודעה אוטומטית בשעות בהן העסק לא עובד (כפי שהגדרתם בפרופיל העסק) או להגדיר ידנית נניח כשנכנסתם לפגישה/אתם בחופשה וכו'. ניתן להגדיר לשלוח רק למי שאינו באנשי הקשר שלכם, או לכולם חוץ מ (אמא,בעלי וכו'- כל אחד וצרכיו) ואפשר להגדיר שזה ישלח רק לאנשים ספציפיים (למשל לקוח שצריך הצבת גבולות תקיפה.... ואילו לשאר הלקוחות אין בכך צורך). את ההודעה ניתן לערוך בקלות.

לדעתי זו אחת התכונות שחשובות מאד לעסק קטן- לקבוע זמנים בהם אתה לא עונה ומצד שני כן לתת מענה ראשוני עם מידע מתי אתה זמין ומתי הפניה תטופל.

  • קישור קצר- לינק אותו ניתן לשתול באתר/פייסבוק/אינסטגרם שיקשר את האדם לשלוח לך הודעה לווטסאפ העסקי שלך- אפשר גם שתהיה הודעה מובנית שתכתב ללקוח כבר כשילחץ.

  • יש סטטיסטיקות שכרגע המידע מהן הוא דל אבל מניחה שזה יתקדם עם הזמן.

  • ניתן לשים תגיות על שיחות וככה לסדר את השיחות לפי נושאים/סוגי לקוח וכו'.

כמובן שכל שאר הפיצרים שיש בווטסאפ הרגיל יש גם פה- נעיצה, מחיקה, הדגשות וכו' וטיפ חשוב למי שלא רוצה לשמור כל אחד באנשי קשר אבל כן רוצה לכתוב לאנשים:

בעבודה במחשב שחיברתם לווטסאפ ווב או בדפדפן בנייד פתחו דפדפן, הקלידו את הכתובת https://api.whatsapp.com/send?phone= (הסימן שווה אמור להיות אחרי המילה phone) הקלידו את מספר הטלפון- קודם 972 (או כל קידומת מדינה אחרת) אח"כ קידומת "ללא 0 ראשון ואז את המספר

למשל למשלוח הודעה אליי הקלידו 972504521931 ייפתח לכם מסך להמשך משלוח ההודעה

טיפ למתקדמים:

אפשר להשתמש בזה כדי לשתול לינק באתר שלכם כך שאנשים יוכלו לשלוח לכם ווטסאפ מהאתר למשל הלינק הזה נמצא אצלי באתר https://api.whatsapp.com/send?l=he&phone=972504521931=

והלקוח יקבל מסך כזה כדי לשלוח לי הודעה.... אם בא לכם לנסות אני אשמח לקבל הודעות של "קראתי את הבלוג והצלחתי" :-) זה המסך שאמור להפתח:

להרשמה לבלוג

הניהול העסקי

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square